Twój dzielnicowy

Spotkanie policjantów z uczniami SP w Rasach

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Drużbicach wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Rasach w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, która zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego bełchatowscy policjanci prowadzą akcję pn. "Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, którą na początku września br. zainaugurował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak. Nowa inicjatywa ministerstwa nawiązuje do poprzednich kampanii, w ramach których odbywały się spotkania propagujące wiedzę o bezpieczeństwie- szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Wczoraj, 12 października 2017 roku dzielnicowi z Drużbic wspólnie z policjantami ruchu drogowego odwiedzili pierwszo- i czwartoklasistów Szkoły Podstawowej w Rasach, z którymi rozmawiali jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i bezpiecznie wrócić do domu. Podkreślali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, szczególnie poza terenem zabudowanym. Mundurowi mówili również o tym, jak zachować się w przypadku kontaktu z nieznajomym lub wobec agresywnego zwierzęcia.