Dzielnicowi wytropili złodzieja - Twój dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Twój dzielnicowy

Dzielnicowi wytropili złodzieja

Dzielnicowi ze Szczercowa wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież torebki na tzw. wyrwę. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo jakie 21-latek ma na swoim koncie. Odpowie także za kradzież z włamaniem.

Do kradzieży „na wyrwę” doszło 3 stycznia 2018 roku w porze wieczorowej w Szczercowie na ul. Częstochowskiej. Do 64-letniej mieszkanki gminy Szczerców jadącej rowerem podjechał młody rowerzysta, który ukradł torebkę znajdującą się w koszyku przymocowanym do kierownicy roweru i szybko odjechał. Pokrzywdzona miała w torebce  800 złotych oraz telefon komórkowy. Zawiadomieni o przestępstwie miejscowi policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy tej kradzieży. Dzielnicowi zabezpieczyli m. in. nagrania monitoringu, na których widać pokrzywdzoną oraz jadącego za nią mężczyznę. Następnego dnia na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Szczerców. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Torebka oraz telefon powróciły do prawowitej właścicielki, natomiast pieniądze zdążył już roztrwonić. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu ukrytą pod dywanem kartę bankomatową, jak się okazało również kradzioną, którą w sylwestra dokonał 5-ciu płatności zbliżeniowych na kwotę ponad 100 złotych. Przestępstwo zostało zakwalifikowane jako kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.