Dzielnicowy wytropił złodzieja - Twój dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Twój dzielnicowy

Dzielnicowy wytropił złodzieja

Dzielnicowy ze Szczercowa wytropił złodzieja, który ukradł trzy rowery o łącznej wartości 1050 złotych. 66-letni mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Jednoślady powróciły już do swoich prawowitych właścicieli.

W ubiegłym tygodniu policjanci ze Szczercowa pracowali nad sprawą kradzieży trzech rowerów. Powiedzenie „okazja czyni złodzieja” w tym przypadku bardzo się potwierdza, ponieważ jak ustalili funkcjonariusze rowery były pozostawione bez żadnego zabezpieczenia w centrum Szczercowa. Okazję tę wykorzystał 66-letni mieszkaniec gminy Szczerców. Na posesji mężczyzny, dzielnicowy znaleźli pochodzące z kradzieży rowery. Łączna wartość jednośladów została oszacowana na 1050 złotych. Podejrzewany został zatrzymany. Odpowie za kradzież cudzego mienia, za co grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności. Rowery powróciły już do prawowitych właścicieli.

Na kanwie tego zdarzenia policjanci apelują do wszystkich użytkowników jednośladów, aby pamiętali o właściwym ich zabezpieczaniu. W przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że złodziej wykorzysta każde ułatwienie.