Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Świadkowie pomogli w ujęciu pijanego kierowcy TIR-a

  Dzielnicowi z Ruśca zatrzymali kierowcę zestawu ciężarowego, który w miejscowości Osina w gminie Kluki wjechał do rowu. Nic dziwnego, badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. W ujęciu pijanego kierowcy pomogli dwaj mieszkańcy Szczercowa.

 2. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy opla

  Wzorową i godną naśladowania postawą wykazało się dwoje bełchatowian, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego. Zatrzymany przez obywateli 50-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Na szczęście dzięki natychmiastowej reakcji świadków, nie doszło do tragedii.

 3. Alkohol i narkotyki – podsumowanie

  Dzisiaj, 17 sierpnia 2018 roku w godzinach rannych zakończyły się policyjne działania „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem akcji było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. W czasie tej całodobowej akcji funkcjonariusze drogówki sprawdzili trzeźwość 182 kierujących. Niestety pomimo licznych apeli, ujawniono 5 osób, które kierowały pojazdami „na podwójnym gazie.

 4. Pomoc przyszła na czas

  Bełchatowscy policjanci ogniwa patrolowego uratowali życie 28-letniemu mężczyźnie, który chciał skoczyć z okna. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Ze względu na realne zagrożenie życia, mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską.

 5. Policja apeluje o ostrożność!

  Pracowicie mijają ostatnie dni bełchatowskim funkcjonariuszom dbającym o bezpieczeństwo podróżujących. Tylko wczoraj mundurowi interweniowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych. Przyczyną większości z nich było nieustąpienie pierwszeństwa. Niewykluczone, że spadek koncentracji na drodze powodują upały, dlatego apelujemy o ostrożność!

 6. Bezpiecznie nad wodą

  W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą” policjanci z Bełchatowa już po raz trzeci tego lata przeprowadzili działania „Bezpieczna woda” skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Ich celem jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku na wodach i terenach przywodnych.

 7. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

  W codziennej służbie stojących na posterunku funkcjonariuszy wspomagają zwykli obywatele. Policja dziękuje za wzorową postawę i pomoc w eliminowaniu nietrzeźwych kierowców!

 8. Policja poszukuje świadków wypadku

  Policjanci z Bełchatowa ponawiają apel w sprawie zgłaszania się naocznych świadków tragicznego wypadku, w którym zginęła 25-letnia kierująca citroenem. Do zdarzenia doszło 19 kwietnia 2018 roku około godz. 21.00 w Bełchatowie na ul. Pabianickiej.

 9. Bezpieczny sierpień 2018

  Przed nami kolejny wolny dzień który niewątpliwie skłoni mieszkańców do spędzenia czasu poza domami. Wpłynie to zapewne na nasilenie ruchu. Dlatego na drogach województwa łódzkiego można spodziewać się większej ilości policyjnych patroli. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na naruszanie przepisów ruchu drogowego a w szczególności kontrolować prędkość, trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów.

 10. Dopalacze urył w schowku...

  W miniony piątek policjanci z bełchatowskiej komendy przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne, w których szczególną uwagę skierowali na kierowców wracających z nocnych dyskotek. Niestety, pomimo ostatnich tragicznych zdarzeń związanych z zatruciami, jeden z kierowców posiadał przy sobie dopalacze.

linki

Tagi

pobicie nietrzeźwa matka świadkowie zdarzeń zabójstwo znicz trzeźwy poranek konkurs piknik policyjny konsultacje społeczne nietrzeźwy wypadek śmiertelny utonięcia dzielnicowi wypadek prewencja kradzież z wlamniem kręci mnie bezpieczeństwo uszkodzenie mienia kradzież rozbój obywatelskie ujęcie szkolenie ruch drogowy wykroczenie apele ŚDM dopalacze kradzież z włamaniem prędkość apel krajowa mapa zagrożeń kolizje KMZB kradzież rozbójnicza wakacje Święto Policji 2016 nietrzeźwy kierowca dzielnicowy nietrzeźwi poszukiwania włamanie narkotyki kradzież rowerów kradzeż Policjanci uratowali profilaktyka wrd pornografia kradzież samochodu bezpieczne wakacje