Informacje

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" wspólne działania bełchatowskiej policji z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” pod tym hasłem bełchatowscy policjanci we współpracy z przedstawicielem SANEPID-u spotkali się z letnikami wypoczywającymi nad zbiornikiem „Wawrzkowizna”. W specjalnie przygotowanym punkcie profilaktycznym, znajdującym się niedaleko kąpieliska, prowadzono szeroko rozumiane działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w trakcie letniego odpoczynku.

 

Przerwa wakacyjna dla najmłodszych oraz sezon urlopowy trwają w najlepsze. Pogoda sprzyja letnikom do wypoczynku nad wodą, która przynosi ukojenie w trakcie panujących wysokich temperatur. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, po raz kolejny w ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” bełchatowscy policjanci spotkali się z osobami wypoczywającymi na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wawrzkowizna”.

Tym razem do akcji włączyła się przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej p. Joanna Samburska, od której można się było dowiedzieć między innymi co zrobić po ugryzieniu kleszcza lub jakich grzybów należy unikać aby nam nie zaszkodziły. Uświadamiała również jak ważne jest aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk, w których regularnie badany jest przez SANEPID stan wód. Mamy wówczas pewność, że kąpiel w takim zbiorniku nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.

Policjanci obecni na miejscu informowali o bezpiecznych sposobach zachowania się w trakcie letniego wypoczynku, w szczególności nad wodą. Ośrodek „Wawrzkowizna” gościł w tym czasie uczestników kolonii letnich, dlatego wykorzystując okazję do spotkania z młodzieżą zachęcano ich do aktywnej rozmowy. Zwrócono im szczególną uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać spędzając czas wolny w akwenach wodnych i ich pobliżu. Uświadamiano, że woda to nie tylko przyjemność, ale również żywioł, którego nie należy bagatelizować. Liczy się tu zdrowy rozsądek, nieprzecenianie swoich możliwości, ale także wiedza, która okaże się niezbędna w przypadku ratowania siebie i innych. Uczestnikom i zainteresowanym wręczano materiały i ulotki edukacyjne. Nie zabrakło również gadżetów i atrakcji dla najmłodszych.

Ponadto w ramach akcji „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” zachęcano do wzięcia udziału w konkursie plastyczno- filmowym pod nazwą „Artystyczny przeWODNIK” promujący bezpieczne przebywanie w wodzie, nad wodą oraz zdrowy tryb życia

 

Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży zorganizowanymi przez nas działaniami. Życzymy aby okres wakacyjny stanowił dla nas wszystkich czas beztroskiego odpoczynku, z którego bezpiecznie powrócimy do domów.

 

Powrót na górę strony