Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja łódzkie
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Po Andrzejkach akcja „ Trzeźwy Poranek „

  Policjanci z komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, 1 grudnia 2016 roku , od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. Policyjne patrole można było spotkać na większości dróg, którymi kierujący przemieszczali się do pracy, czy też odwozili dzieci do szkoły. Z danych statystycznych za okres od stycznia do końca października 2016 roku wynika, że na terenie województwa łódzkiego policjanci zatrzymali 3408 nietrzeźwych kierujących.

 2. Zdemaskowani oszuści

  Nawet do 5 lat więzienia grozi zatrzymanym, którzy w celu uzyskania kredytu na zakup w systemie ratalnym laptopa przedłożyli w sklepie ze sprzętem elektronicznym nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach. Oszustwo nie powiodło się, gdyż pracownica sklepu zdemaskowała nieuczciwego klienta, który posługiwał się fikcyjnym zaświadczeniem.

 3. Nasze przedszkolaki znają już ZNAKI

  Bełchatowscy policjanci realizując cykl profilaktyczno - edukacyjnych spotkań z mieszkańcami naszego powiatu dzisiaj spotkali się z grupą 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 5 im Jana Brzechwy w Bełchatowie. Głównym tematem było bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu na drodze. Policjanci przeprowadzili dzieci do bełchatowskiego miasteczka ruchu drogowego, gdzie uczyli bezpiecznych zachowań na drodze i właściwej reakcji na znaki drogowe. Dzieci praktycznie ćwiczyły przechodzenie przez przejście dla pieszych i zapamiętywały znaczenie prezentowanych znaków drogowych. Na koniec spotkania policjanci przekazywali dzieciom odblaski tak ważne na drodze szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

 4. O bezpieczeństwie młodych kierowców

  Wspólna inicjatywa bełchatowskich i łódzkich policjantów oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim poprawiająca bezpieczeństwo na drogach

 5. PRĘDKOŚĆ, ALKOHOL I NARKOTYKI - działania bełchatowskiej policji

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie każdego dnia prowadzą działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 6. Powiat przekazał policjantom nowoczesny sprzęt, przydatny w zwalczaniu przestępczości.

  Cztery nowe laptopy z drukarkami i dwa profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne to kolejne wsparcie Starostwa Powiatu dla bełchatowskich policjantów. Nowoczesne, warte 30.000 zł. złotych, laptopy i urządzenia wielofunkcyjne funkcjonariusze wykorzystają do zwalczania przestępczości internetowej i gospodarczej. Laptopy służyć też będą bieżącej korespondencji z mieszkańcami oraz w wypełnianiu obowiązków służbowych.

 7. Chciała dorobić do pensji

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy zatrzymali 27-latkę, mieszkankę Bełchatowa, która usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających w ilości blisko 24 gramów. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

 8. Piłeś, nie jedź!

  Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu to jedna z przyczyn wypadków drogowych. Kierowco - zachowaj wstrzemięźliwość jeśli planujesz podróż! Policjanci z wydziału ruchu drogowego razem z policjantami z wydziału prewencji w ostatni weekend prowadzili działania pod hasłem „TRZEŹWY POWRÓT”. Mimo apeli i wielu profilaktycznych działań za kółko wciąż wsiadają nietrzeźwi kierowcy.

 9. Aresztowani za posiadanie 31 kilogramów marihuany

  Policjanci z posterunku policji w Ruścu wspólnie z bełchatowskimi funkcjonariuszami zatrzymali trzech podejrzanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli ponad 31 kilogramów suszu marihuany o czarnorynkowej wartości ponad milion złotych oraz ponad 100 tysięcy złotych na poczet grożących kar. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

 10. XVII finał wojewódzkiego konkursu na najlepszego policjanta i na najlepszego strażaka

  25 listopada 2016 roku w Patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, po raz kolejny 41 policjantów oraz strażaków z województwa łódzkiego zostało uhonorowanych nagrodami w ramach Wojewódzkiego konkursu na najlepszego policjanta i na najlepszego strażaka. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

linki

Tagi

bezpieczna droga do szkoły konkurs zabójstwo znicz poszukiwania policjant po służbie piknik policyjny krajowa mapa zagrożeń profilaktyka obywatelskie ujęcie zdarzenia drogowe KMZB bezpieczne wakacje potrącenie rowerzysty dzielnicowy apele oszustwo stop oszustwom kradzież kradzeż kradzież samochodu kradzież z włamaniem nietrzeźwy kierowca Policjanci uratowali konferencja naukowa psy służbowe pies pornografia prędkość dopalacze wypadek śmiertelny apel nieletni pobicie Święto Policji 2016 uszkodzenie mienia ŚDM rowerzysta utonięcia kradzież rowerów kradzież z wlamniem wakacje nietrzeźwi świadkowie zdarzeń bezdomność narkotyki odblaski konsultacje społeczne krdzież rozbój