Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Policja łódzkie
Telefon bezpieczeństwa dla turystów

 

Najczęściej czytane

 1. Powiatowe obchody Święta Policji

  97 rocznicę powstania Polskiej Policji uczcili uroczystą zbiórką bełchatowscy policjanci, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, szkół i zakładów pracy oraz członkowie rodzin funkcjonariuszy. W ceremonii udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi – insp. Andrzej Łapiński. Z okazji policyjnego święta funkcjonariusze odebrali odznaczenia i medale, a kilkudziesięciu bełchatowskich policjantów awansowało na wyższe stopnie.

 2. Kolejne zatrzymania w sprawie kradzieży BMW

  Dociekliwość i profesjonalizm policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doprowadziły do zatrzymania kolejnej osoby mającej związek z kradzieżą BMW na terenie Bełchatowa i Łodzi.

 3. Śmiertelna ofiara wypadku drogowego na K-74. Policja apeluje o ostrożność.

  67-letni mieszkaniec gminy Widawa kierujący toyotą zginął w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło na 59 kilometrze drogi krajowej numer 74, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką W480 relacji Szczerców – Widawa ( powiat bełchatowski). Policjanci badają okoliczności tragedii.

 4. Na drogach...

  Policjanci z Wydziału Drogowego KPP w Bełchatowie każdego dnia podejmują działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie swojej służby policjanci zwracają uwagę na prowadzenie pojazdów z dozwolonymi prędkościami jazdy, kontrolują stan trzeźwości, wyposażenie, oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Głównymi przyczynami wypadków drogowych w Polsce jest nadmierna prędkość. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości!

 5. Policyjni profilaktycy bez wakacji

  Okres wakacyjny nie przerwał prewencyjnej i profilaktycznej aktywności bełchatowskich policjantów. W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji funkcjonariusze nieprzerwanie kontynuują działania profilaktyczne, przypominając najmłodszym i wypoczywającej młodzieży szkolnej o zagrożeniach oraz sposobach zapobiegania im.

 6. Nietrzeźwy wandal zatrzymany

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 33-letniego bełchatowianina, który butelką po piwie rzucił w szybę witryny sklepowej. Wkrótce odpowie za uszkodzenie mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. W walce z narkotykami

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 18-letniego kleszczowianina, który wpadł z dilerką marihuany. Czujność policjantów sprawiła, że odpowie też za uprawę konopi indyjskich, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 8. Śmiertelna ofiara wypadku na drodze krajowej numer 74

  8-letni chłopiec poniósł śmierć na miejscu, a pięć kolejnych osób doznało obrażeń w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych.

 9. Życzenia Komendanta Głównego z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 10. Ograniczenie ruchu pojazdów na Śląsku 28 lipca 2016r

  W związku z wizytą Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Częstochowie, Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przewozu materiałów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton po drogach na obszarze województwa śląskiego.

linki

Tagi

akcja areszt potrącenie rowerzysty bezpieczne wakacje utonięcia kradzeż Policjanci uratowali rozbój pseudokibice oszustwo świadkowie zdarzeń zdarzenia drogowe policjanci pożegnali policyjny mundur wakacje dzielnicowy Święto Policji 2016 włamanie nietrzeźwy kierowca kolizje apele policjant po służbie konsultacje społeczne poszukiwania Policja nietrzeźwi posiadanie zwierzyny leśnej debaty rowerzysta kradzież z wlamniem uszkodzenie mienia prędkość konkurs wypadek śmiertelny profillaktyka kradzież z włamaniem kradzież pornografia pobicie narkotyki zabójstwo wykroczenie motocyklista kradzież rozbójnicza stop oszustwom nieletni profilaktyka nietrzeźwa matka kradzież samochodu apel