Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Policja łódzkie
Telefon bezpieczeństwa dla turystów

 

Najczęściej czytane

 1. Powiatowy Piknik Policyjny 2016

  Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie – insp. Karol Mielczarek serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu bełchatowskiego na „Powiatowy Policyjny Piknik 2016”

 2. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 20 sierpnia 2016 roku około godziny 22:40 na drodze wojewódzkiej 484 w miejscowości Ławy na terenie gminy Bełchatów.

 3. Policjanci zlikwidowali dwie uprawy konopi indyjskich

  Zelowscy policjanci zlikwidowali dwie uprawy konopi indyjskich. Kilkadziesiąt krzewów tej rośliny rosło na terenie kompleksów leśnych znajdujących się w gminie Zelów. Funkcjonariusze ustalają teraz kto jest właścicielem plantacji.

 4. Powiatowe obchody Święta Policji

  97 rocznicę powstania Polskiej Policji uczcili uroczystą zbiórką bełchatowscy policjanci, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, szkół i zakładów pracy oraz członkowie rodzin funkcjonariuszy. W ceremonii udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi – insp. Andrzej Łapiński. Z okazji policyjnego święta funkcjonariusze odebrali odznaczenia i medale, a kilkudziesięciu bełchatowskich policjantów awansowało na wyższe stopnie.

 5. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

  Odpowiedzialność i wzorowe zachowanie zawsze zasługuje na wyrazy szczerego uznania, szacunku oraz wyróżnienie. Tym razem taką postawą wykazał się mieszkaniec Kostrzyna, który natychmiast zareagował na widok kierowcy daewoo tico, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Zajechał mu drogę swoim oplem, podszedł do samochodu, wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał patrol policji.

 6. Na tropie narkotykowych dilerów

  Policjanci zatrzymali 31-letnią bełchatowiankę, która odpowie za przestępstwa narkotykowe oraz trzech mężczyzn, którzy również nie są bez winy. Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za udzielanie środków odurzających innym osobom oraz za ich posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Kierowco uważaj na nietrzeźwych rowerzystów!

  Nie ma chyba tygodnia, żeby podczas policyjnych kontroli nie zatrzymano przynajmniej kilku amatorów jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści nie zdają sobie sprawy, że poza odpowiedzialnością karną, narażają się również na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia na drodze. Zderzenie z samochodem może przynieść tylko negatywne skutki. Policjanci apelują do cyklistów o rozwagę i nie korzystanie z jednośladu po alkoholu

 8. Minister Jarosław Zieliński: " Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zostanie wdrożona we wrześniu we wszystkich garnizonach Policji"

  2065 – tyle zgłoszeń w lipcu odnotowała podlaska Policja w związku z funkcjonowaniem na terenie województwa pilotażowego programu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podsumowania dotychczasowej realizacji projektu dokonał w Białymstoku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan inspektor Daniel Kołnierowicz.

 9. Policjanci po raz kolejny uratowali ludzkie życie

  Ochrona życia i zdrowia obywateli to jedno z podstawowych zadań Policji. Doświadczenie niejednokrotnie pokazuje, że warunkiem skutecznego niesienia pomocy jest szybkość działania. Zdecydowana i sprawna reakcja policjantów z bełchatowskiej komendy pozwoliła na odnalezienie 57-letniej kobiety, która podjęła próbę samobójczą. Dzięki dociekliwości i dużemu doświadczeniu policjantów w chwili obecnej jej życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

 10. Policja apeluje – Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą! Nie daj szansy złodziejowi !

  W okresie wakacji na terenie naszego miasta wzrosła liczba kradzieży rowerów. Niezabezpieczone jednoślady giną z różnych miejsc. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek” warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Złodzieje nie odpoczywają, wykorzystują każdą naszą nieuwagę. Idealnego zabezpieczenia nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko kradzieży do minimum. W ciągu ostatniego miesiąca w KPP Bełchatów zostało zgłoszonych 10 zdarzeń dotyczących kradzieży rowerów.

linki

Tagi

posiadanie zwierzyny leśnej rowerzysta stop oszustwom bezpieczne wakacje kradzeż policjant po służbie wypadek śmiertelny krajowa mapa zagrożeń narkotyki kradzież rozbójnicza apel profilaktyka areszt pseudokibice profillaktyka utonięcia oszustwo prędkość nieletni dzielnicowy konkurs potrącenie rowerzysty kradzież rozbój kradzież samochodu konsultacje społeczne poszukiwania policjanci pożegnali policyjny mundur ŚDM akcja wakacje nietrzeźwi nietrzeźwa matka motocyklista Święto Policji 2016 kolizje Policjanci uratowali kradzież rowerów debaty uszkodzenie mienia zabójstwo pornografia Policja apele kradzież z włamaniem nietrzeźwy kierowca świadkowie zdarzeń wykroczenie kradzież z wlamniem pobicie