Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja łódzkie
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. W trosce o bezdomnych i potrzebujących pomocy

  Zima to czas, gdzie minusowe temperatury sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Jest to okres szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy. Dlatego bełchatowscy policjanci zintensyfikowali swoje działania i każdego dnia kontrolują miejsca gdzie mogą przebywać bezdomni. Sprawdzają, czy w czasie siarczystych mrozów każdy wie, gdzie może uzyskać pomoc. Mundurowi starają się przekonać osoby bezdomne do korzystania z noclegowni.

 2. Piłeś - nie jedź!

  Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu to jedna z przyczyn wypadków drogowych. Kierowco - zachowaj wstrzemięźliwość jeśli planujesz podróż! Mimo licznych apeli i wielu profilaktycznych działań za kółko wciąż wsiadają nietrzeźwi kierowcy. Wczoraj policjanci z bełchatowskiej drogówki wezwani byli do groźnego w skutkach zdarzenia drogowego. Okazało się, że kierująca była w stanie upojenia alkoholowego.

 3. Ślubowanie nowoprzyjętych policjantów

  9 stycznia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów, którzy swoją służbę rozpoczęli 29 grudnia 2016 roku. 23-letnia mieszkanka gminy Zelów oraz 22-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego po przeszkoleniu podstawowym zasilą szeregi bełchatowskiej komendy. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał insp. Karol Mielczarek - Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie.

 4. Swoją frustrację wyładował na drzwiach

  Policjanci z bełchatowskiej komendy policji zatrzymali sprawcę zniszczenia drzwi klatki schodowej bloku na osiedlu POW. Wandalowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 5. „Niechronieni”- akcja bełchatowskich policjantów

  16 stycznia 2017 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie prowadzili koleją akcję pod kryptonimem „Niechronieni”. Działania prowadzone pod tym hasłem, ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz rowerzystom. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy i rowerzysta, a także na przestrzeganie przepisów prawa przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzają czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej.

 6. Policjanci zlikwidowali domową uprawę marihuany

  Działania łódzkich i bełchatowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 42-letniego bełchatowianina, który na terenie swojej posiadłości zorganizował uprawę konopi indyjskich. Za prowadzenie uprawy i posiadanie środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 7. Policjanci po raz kolejny powstrzymali desperata przed samobójstwem

  Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z komisariatu w Kleszczowie, zdesperowany mężczyzna uniknął śmierci. Policjanci znaleźli go w chwili kiedy zakładał pętle wisielczą.

 8. Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na policjanta”

  Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Coraz więcej osób starszych wykazuje się czujnością i nie daje się oszukać. Jednakże metody wyłudzeń od seniorów pieniędzy nie przestają być modyfikowane. Ostatnio bełchatowska policja odnotowała oszustwo tzw. metodą „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność !

 9. „Bezpieczny autobus”- akcja bełchatowskiej drogówki

  W trosce o bezpieczeństwo dzieci przewożonych do szkół środkami transportu drogowego tzw. „gimbusami” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą cykliczne kontrole autokarów i busów. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrolę stanu technicznego autokaru i stanu trzeźwości kierowcy, a także przestrzeganie obowiązujących przepisów, w tym przepisów Ustawy o Transporcie Drogowym. Dzięki takiej inicjatywie dzieci i młodzież w czasie prowadzonej kontroli pojazdu mogą wysłuchać porad o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 10. Bezpieczne ferie – działania bełchatowskich policjantów

  Bełchatowscy policjanci prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczne Ferie 2017", których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas ich zimowego wypoczynku. W działania zaangażowani są policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzą częstsze kontrole pojazdów przewożących dzieci i przy każdej okazji przypominają dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak być bezpiecznym podczas zabawy na śniegu. W akcji aktywnie uczestniczą też bełchatowscy profilaktycy, którzy na spotkaniach z uczniami w różnych placówkach oświatowych omawiają zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

linki

Tagi

poszukiwania psy służbowe kradzeż profilaktyka prędkość krajowa mapa zagrożeń nietrzeźwy kierowca utonięcia oszustwo obywatelskie ujęcie wypadek śmiertelny wandal kradzież rowerów konkurs apel Policjanci uratowali policjant po służbie piknik policyjny bezpieczna droga do szkoły nieletni dzielnicowy nietrzeźwi uszkodzenie mienia Święto Policji 2016 zdarzenia drogowe kradzież samochodu narkotyki pornografia kradzież znicz bezpieczne wakacje apele zabójstwo świadkowie zdarzeń ŚDM konsultacje społeczne kradzież z wlamniem pobicie wakacje wrd pies konferencja naukowa dopalacze KMZB potrącenie rowerzysty odblaski bezdomność rozbój krdzież kradzież z włamaniem