Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Pijana uciekała przed policjantami

  Policjanci zatrzymali amatorkę jazdy na podwójnym gazie, która nie zatrzymała się do kontroli. Miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

 2. Zlikwidowana domowa plantacja "pod namiotem"

  Bełchatowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Łodzi zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym mieszkaniu uprawiał znaczne ilości narkotyków. Na miejscu zabezpieczono doniczki z nielegalnymi roślinami w różnym stadium rozwoju, prawie 650 gramów suszu marihuany oraz sprzęt do uprawy konopi indyjskich.

 3. Zaginął Ryszard Solecki

  Policjanci z komisariatu w Zelowie poszukują 67-letniego zaginionego Ryszarda Soleckiego, który w dniu 10 stycznia 2018 roku wyszedł z miejsca zamieszkania w miejscowości Jawor i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną i osobami znajomymi.

 4. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

  Nowi policjanci wstąpili w szeregi bełchatowskiej Policji. Wczoraj, podczas uroczystej odprawy kierownictwa jednostki, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Karol Mielczarek wręczył nowo przyjętym akty ślubowania i życzył wielu sukcesów podczas tej niełatwej służby.

 5. 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

 6. Poszukiwany ukrył się w szafie

  Policjanci z Zespołu Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych bełchatowskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Bełchatowianin aby uniknąć zatrzymania, schował się w szafie.

 7. Alkohol i narkotyki – działania bełchatowskiej drogówki

  12 stycznia 2018 roku od godziny 6.00 na terenie powiatu bełchatowskiego policjanci z bełchatowskiej drogówki prowadzili akcję pod kryptonimem „ Alkohol i Narkotyki”. Działania, które zakończyły się rankiem 13 stycznia, miały na celu wyeliminowanie kierujących będących po spożyciu alkoholu oraz pod działaniem środków odurzających. W czasie tej całodobowej akcji funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili trzeźwość 446 kierujących. Wśród nich jeden był na podwójnym gazie.

 8. Postawa godna pochwały

  Na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do dwóch zdarzeń spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. W obu przypadkach sprawcy zostali ujęci przez świadków. Za godną pochwały postawę i pomoc w zatrzymaniu pijanych kierowców, dziękujemy!

 9. Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca mazdy, którego zatrzymał do kontroli dzielnicowy z Drużbic. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu teraz 2 lata pozbawienia wolności.

 10. Z troski o dziadków i babcie nie tylko przy okazji Ich Święta!

  Policjanci uczą seniorów bezpiecznych zachowań przez cały rok. Przy okazji Dnia Babci i Dziadka przypominają o podstawowych zasadach i apelującą do osób mających codzienny kontakt z seniorami o wyczulanie ich na zagrożenia podczas zwykłych rozmów w myśl zasady „Kropla drąży skałę” :)

linki

Tagi

oszustwo kolizje kręci mnie bezpieczeństwo Święto Policji 2016 apele nietrzeźwi świadkowie zdarzeń wrd KMZB znicz pornografia wakacje Policjanci uratowali narkotyki bezpieczne wakacje prędkość dzielnicowi poszukiwania wypadek śmiertelny konkurs krajowa mapa zagrożeń krdzież rozbój senior pobicie kradzież rozbójnicza dzielnicowy utonięcia prewencja kradzeż kradzież rowerów zabójstwo profilaktyka uszkodzenie mienia dopalacze nietrzeźwy kierowca kradzież apel obywatelskie ujęcie kradzież z wlamniem szkolenie trzeźwy poranek konsultacje społeczne nietrzeźwy piknik policyjny kradzież samochodu kradzież z włamaniem ŚDM nietrzeźwa matka konferencja naukowa