Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Działania prędkość

  Z analizy wypadków drogowych zaistniałych podczas tegorocznych wakacji wynika, że główna przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci województwa łódzkiego w najbliższy weekend, 14-16 lipca 2017r przeprowadzą działania „Prędkość”. Celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

 2. Policjanci szukają zaginionej bełchatowianki

  Ponad 60 policjantów bełchatowskiej komendy przeszukiwało miasto w poszukiwaniu zaginionej Heleny Dytrych. 88-letnia bełchatowianka zaginęła 25 czerwca. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu szukanej kobiety.

 3. Policjnci dbają o bezpieczeństwo nad wodą

  W minioną niedzielę bełchatowscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pn. „Bezpieczna woda” w ramach zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Działaniami objęto tereny przywodne Ośrodka Wypoczynkowego Wawrzkowizna oraz kompleksów rekreacyjnych „Wyspa” w Szczercowie i „Patyki” w Łobudzicach, najpopularniejszych miejsc wypoczynku w powiecie bełchatowskim w upalne dni. Celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku na akwenach wodnych ale również w innych sytuacjach, z którymi można się spotkać w czasie wakacyjnych podróży.

 4. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 5. Kurs samoobrony dla kobiet zakończony

  Kolejnych kilkadziesiąt mieszkanek powiatu bełchatowskiego ukończyło kurs samoobrony dla kobiet. W trosce o bezpieczeństwo Pań szkolenie zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Komenda Powiatowa Policji oraz Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

 6. Dla niepełnosprawnych i seniorów

  W trosce o bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych i seniorów bełchatowscy policjanci prowadzą kampanię profilaktyczną instruując, jak uniknąć zagrożeń w Internecie i jak nie dać się oszukać.

 7. Zryw Wolnych Serc 2016

  Gest bicia serca wykonywany o tej samej godzinie przez wszystkich uczestników Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki połączył bełchatowskich policjantów, samorządowców, nauczycieli, studentów, uczniów, rodziców i dziadków - wszystkich, którym bliska jest idea życia wolnego od uzależnień.

 8. O bezpieczeństwo nad wodą.

  Bełchatowscy policjanci przed sezonem letnim prowadzą akcję profilaktyczną skierowaną do osób wypoczywających nad zbiornikami wodnymi.

 9. Uczniowie z wizytą u policjantów

  Ostatni przedwakacyjny miesiąc liczne grupy uczniów wykorzystały na odwiedzenie bełchatowskich policjantów w ich siedzibie. Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

 10. Dorabiał do emerytury okradając hipermarkety

  Bełchatowscy policjanci przedstawili 64-letniemu mężczyźnie dwa zarzuty kradzieży sklepowych. Sprawca został złapany na gorącym uczynku przez pracowników ochrony jednego z hipermarketów budowlanych. Bełchatowianin przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

linki

Tagi

konkurs nietrzeźwi kradzież z włamaniem kradzież z wlamniem pobicie profilaktyka nietrzeźwy narkotyki rozbój kradzeż pornografia znicz kradzież rowerów kradzież samochodu ŚDM konsultacje społeczne nietrzeźwa matka apel Święto Policji 2016 poszukiwania dopalacze wrd piknik policyjny zdarzenia drogowe pies oszustwo wypadek śmiertelny poszukiwani uszkodzenie mienia świadkowie zdarzeń apele wakacje krdzież bezpieczne wakacje dzielnicowi konferencja naukowa KMZB zabójstwo potrącenie rowerzysty obywatelskie ujęcie Policjanci uratowali krajowa mapa zagrożeń bezpieczna droga do szkoły kręci mnie bezpieczeństwo prewencja kradzież utonięcia prędkość nietrzeźwy kierowca dzielnicowy