Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Leśna uprawa marihuany

  Bełchatowscy policjanci w lesie na terenie gminy Szczerców ujawnili plantację marihuany. Zabezpieczono 110 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.Za uprawę konopi bez zezwolenia grozi kara do 3 lat więzienia.

 2. Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzysty

  Policjanci z Bełchatowa ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego 13-letni rowerzysta trafił do szpitala. Po raz kolejny apelujemy, zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że chwila naszej nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje dla nas samych lub też dla innych uczestników ruchu drogowego.

 3. Uwaga na zwierzęta leśne

  Bełchatowscy policjanci w ostatnim tygodniu trzykrotnie wzywani byli do zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. Sarna była powodem wczorajszej kolizji, do której doszło w miejscowości Brzezie w gminie Szczerców. W wyniku zdarzenia nikt z podróżujących nie ucierpiał, uszkodzony został natomiast przód toyoty. Na miejscu padła też sarna.

 4. Nietrzeźwi pracownicy firm powiatu bełchatowskiego

  W miniony weekend bełchatowscy policjanci trzykrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych pracowników, którzy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Muszą liczyć się także z konsekwencjami dyscyplinarnymi.

 5. Policjanci zabezpieczali Red Bull 111 Megawatt

  Bełchatowscy policjanci wspierani przez mundurowych z innych jednostek województwa łódzkiego brali udział w zabezpieczeniu imprezy Red Bull 111 Megawatt. Nad bezpiecznym przebiegiem dwudniowych zawodów czuwało blisko 100 policjantów, którzy w dzień i w nocy dbali o bezpieczeństwo kibiców, sportowców oraz mieszkańców gminy Kleszczów.

 6. Policyjny dozór za narkotyki

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 147 gramów białego proszku z grupy amfetamin, ponad 48 gramów marihuany oraz 31 gramów mefedronu w postaci 57 sztuk tabletek. Decyzją prokuratury, mężczyzna został oddany pod dozór policyjny.

 7. Policyjni profilaktycy rozpoczęli spotkania w szkołach

  W ramach zainaugurowanej przed kilkoma dniami kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, bełchatowskie policjantki na co dzień zajmujące się profilaktyką nieletnich spotkały się dzisiaj z uczniami klas I-IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie. W trakcie pogadanek omówiono także zasady trwającej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

 8. Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą mercedesa

  Zelowscy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec gminy Zelów miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 9. Policjanci uratowali kobietę w ostatniej chwili

  Dynamiczny przebieg miały wczorajsze poszukiwania zaginionej 53-latki. Wszystko wskazywało na to, że kobieta wyjechała z zamiarem odebrania sobie życia. Została odnaleziona przez policjantów w hotelowym pokoju. Funkcjonariusze wyważyli drzwi i uratowali ją w ostatniej chwili. Trafiła już do szpitala.

 10. Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny

  - Bezpieczeństwo jest obok pożywienia i odpoczynku jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Mówimy o nim bardzo dużo, bo dotyczy wielu różnych spraw. Wszyscy wiemy jak zachować się na drodze, czy obchodzić z ogniem. Są jednak sprawy, o których wciąż powinniśmy mówić więcej - powiedział Minister Błaszczak do młodych słuchaczy. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Ministerstwo wspólnie z Policją przygotowało zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa. Dotyczą one wielu zagadnień, w tym: ruchu drogowego, internetu, pożarów, podstaw pierwszej pomocy, itd. Materiały są już dostępne na stronach internetowych Policji i MSWiA. Skorzystają z nich przede wszystkim nauczyciele i policjanci przygotowujący pogadanki dla dzieci, ale pobrać je może każdy zainteresowany.

linki

Tagi

ŚDM zdarzenia drogowe profilaktyka pies pornografia bezpieczna droga do szkoły nietrzeźwi piknik policyjny dopalacze dzielnicowy poszukiwani kręci mnie bezpieczeństwo uszkodzenie mienia konferencja naukowa oszustwo Policjanci uratowali konsultacje społeczne apele nietrzeźwy poszukiwania potrącenie rowerzysty wakacje świadkowie zdarzeń kradzież samochodu kradzież rowerów obywatelskie ujęcie wrd nietrzeźwy kierowca rozbój bezpieczne wakacje KMZB apel krajowa mapa zagrożeń nietrzeźwa matka kradzież z włamaniem pobicie Święto Policji 2016 konkurs utonięcia kradzież z wlamniem wypadek śmiertelny zabójstwo prewencja krdzież dzielnicowi prędkość narkotyki znicz kradzeż kradzież