Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Szkolenie na temat zagrożeń w obiektach handlowych

  Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie we współpracy z Galerią Olimpia i Kinem Helios przeprowadziła szkolenie na temat „Zachowań w sytuacjach kryzysowych” dla wszystkich pracowników, w tym firm ochroniarskich oraz najemców lokali centrum handlowego.

 2. Zelowianin odpowie za narkotyki

  Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Zelowa, który zatrzymany został przez policjantów pod zarzutem posiadania narkotyków.

 3. Policyjny dozór za narkotyki

  Bełchatowscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 194 gramy białego proszku z grupy amfetamin, ponad 35 gramów marihuany oraz 191 sztuk tabletek ecstasy. Decyzją prokuratury, mężczyzna został oddany pod dozór policyjny.

 4. Dzielnicowi wytropili sprawczynię znęcania się nad psem.

  42-letnia mieszkanka gminy Kleszczów usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Kobieta podejrzana jest o pozostawienie psa w lesie przywiązanego za obrożę do drzewa. W ustaleniu sprawcy pomogły informacje umieszczone na jednym z portali społecznościowych i rozpoznanie dzielnicowego wśród mieszkańców.

 5. Pijana 70-latka spowodowała kolizję

  10 listopada 2017 roku doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwej kierującej. 70-letnia bełchatowianka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

 6. Zostań policjantem!

  Ponad 50 osób odpowiedziało na zaproszenie bełchatowskich funkcjonariuszy i odwiedziło wczoraj Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie w ramach Dnia Otwartego dla zainteresowanych służbą w Policji.

 7. Uwaga na dziki!

  Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. W miniony weekend na drogach powiatu bełchatowskiego odnotowano cztery kolizje pojazdów dzikami. Na szczęście żaden z uczestników tych kolizji nie doznał obrażeń.

 8. Policyjni profilaktycy zakończyli cykl spotkań z dziećmi, młodzieżą i seniorami z gminy Bełchatów

  Policyjni profilaktycy przeprowadzili 12 spotkań z przedszkolakami, gimnazjalistami i seniorami z terenu gminy Bełchatów w ramach realizacji projektu pn. „Edukacja dla bezpieczeństwa w Gminie Bełchatów – dla działania na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów” oraz w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

 9. Policjanci ostrzegają przed kradzieżami paliwa

  W ostatnich dniach na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do dwóch kradzieży oleju napędowego, w których straty wyniosły 2400 złotych. W zainteresowaniu przestępców były pojazdy ciężarowe. Policja poszukuje sprawców tych kradzieży. Jednocześnie funkcjonariusze zwracają się z apelem o parkowanie pojazdów w miejscach oświetlonych i jeśli to możliwe strzeżonych lub monitorowanych.

 10. Ukradł kamerę z windy, bo... naruszyła jego prywatność

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież kamery monitoringu z windy na jednym z osiedli. Wartość strat oszacowano na kwotę 700 złotych. Mężczyzna wyrwał kamerę, bo poczuł się podglądany. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

linki

Tagi

kradzież samochodu profilaktyka KMZB znicz 2017 Święto Policji 2016 utonięcia wakacje uszkodzenie mienia obywatelskie ujęcie prewencja apel kradzież rowerów pornografia rozbój krajowa mapa zagrożeń oszustwo konkurs ŚDM kradzeż Policjanci uratowali apele zabójstwo zdarzenia drogowe prędkość wypadek śmiertelny kradzież z wlamniem bezdomność bezpieczne wakacje dzielnicowi konsultacje społeczne wrd kręci mnie bezpieczeństwo nietrzeźwa matka nietrzeźwi znicz poszukiwania kradzież z włamaniem świadkowie zdarzeń konferencja naukowa kradzież pobicie nietrzeźwy krdzież dopalacze piknik policyjny dzielnicowy nietrzeźwy kierowca kradzież rozbójnicza narkotyki kolizje