Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Zostań policjantem!

  Ponad 50 osób odpowiedziało na zaproszenie bełchatowskich funkcjonariuszy i odwiedziło wczoraj Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie w ramach Dnia Otwartego dla zainteresowanych służbą w Policji.

 2. Uwaga - włamywacze!

  W związku z kolejnymi włamaniami do domów i mieszkań policjanci ponawiają apel do mieszkańców regionu! Należy być czujnym, szczególnie teraz, w czasie przedświątecznych przygotowań. Przypominamy o czynnym całą dobę nr telefonu 690 115 431, pod którym można zgłaszać wszelkie niepokojące informacje dot. podejrzanie kręcących się osób czy kogoś kto robi zdjęcia na tle domu.

 3. Policja uhonorowana „Złotymi Blachami 2017”

  Koalicja Antypiracka już po raz 18. nagrodziła najbardziej zasłużone w walce z piractwem jednostki Policji. W tym roku Złote Blachy otrzymały: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie i Szkoła Policji w Pile. W uroczystości wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk i gość specjalny polski piosenkarz, aktor teatralno-musicalowy i filmowy Michał Milowicz.

 4. Wstąp do komendy na "Dzień otwarty"

  Jeżeli posiadasz polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie, jesteś nie karany/a i marzysz o codziennych wyzwaniach, zostań jednym z nas! Wszystkich zainteresowanych służbą w Policji zapraszamy na „Dzień otwarty” 18 marca 2018 roku na godz. 9.00 do budynku komendy przy ul. 1 Maja 7.

 5. Pijani rodzice "opiekowali się" dziećmi

  Blisko 3 i ponad 3 promile mieli rodzice, którzy opiekowali się dwójką swoich dzieci. Jeżeli okaże się, że dorośli swoim zachowaniem narazili dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, to może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Uwaga - WŁAMANIA!

  W związku z nasileniem się włamań do domów jednorodzinnych na terenie powiatu bełchatowskiego, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, z którego jesteś obserwowany możesz dzwonić pod nr 690 115 431, czynny całą dobę i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

 7. Oświadczenie w sprawie Betiny

  W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieścisłymi informacjami dotyczącymi sytuacji odebrania psa osobie, która była tymczasową opiekunką, a aktualnie posiadała go bezprawnie Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie pragnie przedstawić kilka istotnych faktów. Jednocześnie zapewniamy, że psa i jego właścicielkę odwiedza dzielnicowy, który monitoruje sytuację. Betina podczas tych wizyt jest pogodna, zadowolona chętnie się bawi.

 8. Nietrzeźwy wjechał pod pociąg

  Prawie 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierujący seatem , który wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 9. "Nie bądź obojętny"

  ,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”, to nie tylko hasło debat społecznych, ale też właściwa reakcja na otoczenie i osoby znajdujące się w nim. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, która niejednokrotnie może uratować komuś życie lub przyczynić się do zatrzymania sprawców.

 10. Zatrzymany wandal

  20-letni wandal został zatrzymany przez bełchatowskich policjantów. Mężczyzna zdemolował wiatę przystanku autobusowego. Urząd Miasta Bełchatowa straty oszacował na 1000 złotych. Teraz za zniszczenie mienia grozi mu kata do 5 lat więzienia.

linki

Tagi

pobicie Policjanci uratowali zabójstwo poszukiwania kradzież konsultacje społeczne utonięcia nietrzeźwy wakacje apel pornografia włamanie kradzież z wlamniem oszustwo kręci mnie bezpieczeństwo konkurs bezpieczne wakacje apele obywatelskie ujęcie trzeźwy poranek konferencja naukowa kolizje KMZB kradzież rowerów profilaktyka dzielnicowy krajowa mapa zagrożeń dopalacze nietrzeźwi nietrzeźwy kierowca Święto Policji 2016 krdzież kradzież z włamaniem rozbój wykroczenie kradzież rozbójnicza narkotyki czujny po służbie wrd ŚDM prewencja kradzież samochodu wypadek śmiertelny znicz kradzeż piknik policyjny znicz 2017 prędkość świadkowie zdarzeń uszkodzenie mienia