Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Bądź bezpieczny nad wodą

  Bełchatowscy policjanci od początku wakacji prowadzą akcję profilaktyczną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to projekt Ministra Mariusza Błaszczaka skierowany do osób wypoczywających nad zbiornikami wodnymi.

 2. Policjanci szukają zaginionej bełchatowianki

  Ponad 60 policjantów bełchatowskiej komendy przeszukiwało miasto w poszukiwaniu zaginionej Heleny Dytrych. 88-letnia bełchatowianka zaginęła 25 czerwca. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu szukanej kobiety.

 3. Policjnci dbają o bezpieczeństwo nad wodą

  W minioną niedzielę bełchatowscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pn. „Bezpieczna woda” w ramach zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Działaniami objęto tereny przywodne Ośrodka Wypoczynkowego Wawrzkowizna oraz kompleksów rekreacyjnych „Wyspa” w Szczercowie i „Patyki” w Łobudzicach, najpopularniejszych miejsc wypoczynku w powiecie bełchatowskim w upalne dni. Celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku na akwenach wodnych ale również w innych sytuacjach, z którymi można się spotkać w czasie wakacyjnych podróży.

 4. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 5. Działania prędkość

  Z analizy wypadków drogowych zaistniałych podczas tegorocznych wakacji wynika, że główna przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci województwa łódzkiego w najbliższy weekend, 14-16 lipca 2017r przeprowadzą działania „Prędkość”. Celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

 6. Ładna pogoda zachęciła motocyklistów do wyprowadzenia maszyn i rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2017

  W województwie łódzkim 2016 roku motocykliści uczestniczyli w184 wypadkach, w których zginęło 8 osób, a rannych zostało 157 kierujących jednośladów. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

 7. Dorabiał do emerytury okradając hipermarkety

  Bełchatowscy policjanci przedstawili 64-letniemu mężczyźnie dwa zarzuty kradzieży sklepowych. Sprawca został złapany na gorącym uczynku przez pracowników ochrony jednego z hipermarketów budowlanych. Bełchatowianin przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 8. Boże ciało 2017

  Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Będą też zdecydowanie reagować na łamanie prawa. Z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów.

 9. Kurs samoobrony dla kobiet zakończony

  Kolejnych kilkadziesiąt mieszkanek powiatu bełchatowskiego ukończyło kurs samoobrony dla kobiet. W trosce o bezpieczeństwo Pań szkolenie zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Komenda Powiatowa Policji oraz Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

 10. Uczniowie z wizytą u policjantów

  Ostatni przedwakacyjny miesiąc liczne grupy uczniów wykorzystały na odwiedzenie bełchatowskich policjantów w ich siedzibie. Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

linki

Tagi

piknik policyjny utonięcia nietrzeźwy kierowca krdzież znicz nietrzeźwi wakacje rozbój bezpieczne wakacje pies oszustwo konferencja naukowa potrącenie rowerzysty nietrzeźwy kradzież rowerów kradzież samochodu pobicie prewencja kradzeż bezpieczna droga do szkoły kradzież z wlamniem uszkodzenie mienia wypadek śmiertelny wrd narkotyki pornografia Święto Policji 2016 zdarzenia drogowe dopalacze obywatelskie ujęcie dzielnicowi apel kradzież z włamaniem nietrzeźwa matka konkurs apele dzielnicowy prędkość kradzież Policjanci uratowali zabójstwo kręci mnie bezpieczeństwo poszukiwani profilaktyka ŚDM krajowa mapa zagrożeń KMZB świadkowie zdarzeń konsultacje społeczne poszukiwania