Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Policja łódzkie
Telefon bezpieczeństwa dla turystów

 

Najczęściej czytane

 1. Dzięki współpracy międzynarodowej uratowano niedoszłego samobójcę

  Dzięki wnikliwości, odpowiedzialności i dużemu zaangażowaniu oficera dyżurnego bełchatowskiej policji interweniujący policjanci powstrzymali 45-latka przebywającego na terenie Niemiec od targnięcia się na swoje życie. Mężczyzna miał już rozcięty nadgarstek.

 2. W walce z narkotykami

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 18-letniego kleszczowianina, który wpadł z dilerką marihuany. Czujność policjantów sprawiła, że odpowie też za uprawę konopi indyjskich, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 3. Zaginiona 75-latka została odnaleziona

  Kilkunastu policjantów prowadziło intensywne działania poszukiwawcze wobec 75-letniej mieszkanki Zelowa, która szybko trafiła do swojej rodziny. To już kolejna akcja poszukiwawcza podejmowana wobec chorej na zaniki pamięci zelowianki.

 4. Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w powiecie bełchatowskim

  Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży oraz „Tygodnia w Diecezji” to priorytet dla Policji oraz innych służb. O bezpieczeństwie pielgrzymów w powiecie bełchatowskim zatroszczą się policjanci ze wszystkich pionów naszej jednostki policji.

 5. Śmiertelna ofiara wypadku na drodze krajowej numer 74

  8-letni chłopiec poniósł śmierć na miejscu, a pięć kolejnych osób doznało obrażeń w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych.

 6. Zatrzymany z narkotykami

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Szczercowa, który posiadał marihuanę. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z polskim prawem za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. Powiatowe obchody Święta Policji

  97 rocznicę powstania Polskiej Policji uczcili uroczystą zbiórką bełchatowscy policjanci, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, szkół i zakładów pracy oraz członkowie rodzin funkcjonariuszy. W ceremonii udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi – insp. Andrzej Łapiński. Z okazji policyjnego święta funkcjonariusze odebrali odznaczenia i medale, a kilkudziesięciu bełchatowskich policjantów awansowało na wyższe stopnie.

 8. „Wężykiem” po drodze

  Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Zelów, który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca volkswagena może być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że kierujący miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

 9. Nieuczciwy Strażak-Ochotnik odpowie za zanieczyszczenie drogi publicznej

  Drużbiccy i zelowscy policjanci ustalili sprawcę wielokrotnego zanieczyszczania drogi publicznej. Okazało się, że to strażak-ochotnik, który w ten sposób chciał powiększyć swoje wynagrodzenie. Za takie zachowanie grozi kara do 1500 zł grzywny.

 10. Ograniczenie ruchu pojazdów na Śląsku 28 lipca 2016r

  W związku z wizytą Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Częstochowie, Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przewozu materiałów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton po drogach na obszarze województwa śląskiego.

linki

Tagi

narkotyki kradzież z włamaniem włamanie Policja potrącenie rowerzysty apele profillaktyka pornografia konkurs pobicie Policjanci uratowali wykroczenie święto policji kradzeż nietrzeźwa matka utonięcia bezpieczne wakacje kradzież rozbójnicza posiadanie zwierzyny leśnej policjant po służbie profilaktyka rozbój świadkowie zdarzeń nietrzeźwy kierowca akcja debaty poszukiwania kolizje areszt policjanci pożegnali policyjny mundur kradzież z wlamniem motocyklista rowerzysta dzielnicowy oszustwo nieletni stop oszustwom kradzież samochodu zabójstwo apel pseudokibice nietrzeźwi wypadek śmiertelny konsultacje społeczne kradzież wakacje