Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę kolizji drogowej

  Błyskawiczna reakcja na zagrożenie zawsze zasługują na wyróżnienie. Tym razem takim zachowaniem wykazał się mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, którzy nie wahał się zareagować i powiadomić policji o nietrzeźwym kierującym, sprawcy zdarzenia drogowego. Policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali 57- latka, chwilę po tym jak razem z dwójką swoich pasażerów oddalił się z miejsca zdarzenia.

 2. Bełchatowscy policjanci podsumowali 2016 rok

  Satysfakcjonująca wykrywalność przestępstw kryminalnych, krótszy czas reakcji na zgłoszenia, mniej ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych oraz dobre efekty profilaktycznych działań. Policjanci bełchatowscy podsumowali, efekty ubiegłorocznych starań o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

 3. Synowie okradali ojca

  Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy od kilku tygodni okradali swojego 54-letniego ojca. Rodzinnemu duetowi w sprzedaży skradzionych fantów pomagali znajomi.

 4. Zwolnij! Jak kocha to poczeka

  14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali działania mające na celu zwrócić uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji prowadzonej na drodze, funkcjonariusze dla osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość przygotowali okolicznościowe zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

 5. Rozmawialiśmy z seniorami o ich bezpieczeństwie

  Bełchatowscy profilaktycy i dzielnicowi uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Klubie Seniora w bełchatowskich „Gigantach Mocy”. Policjanci uświadamiali osoby starsze, jakimi metodami posługują się przestępcy aby wyłudzić pieniądze od swych rozmówców. Radzili też jak uniknąć ryzykownych sytuacji, jak ustrzec się przed oszustami i złodziejami. Uczyli, co zrobić w sytuacji utraty dowodu osobistego lub kart bankomatowych. Dzielnicowi, opowiadając o swojej pracy, informowali seniorów w jaki sposób można nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym. Każda uczestnik spotkania otrzymał wizytówkę swojego dzielnicowego. Seniorzy zachęcani byli również do korzystania z aplikacji "Moja Komenda", która ułatwia nawiązanie kontaktu z dzielnicowym.

 6. Kolejne dopalacze nie trafią na rynek

  Bełchatowscy funkcjonariusze po raz kolejny skontrolowali sklep gdzie według policyjnych ustaleń miały być sprzedawane dopalacze. Sprawa miała swój początek 28 grudnia 2016r, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Bełchatowie skontrolowali sklep na osiedlu Dolnośląskim i zabezpieczyli tam ponad 70 opakowań dopalaczy, a Państwowa Inspekcja Sanitarna zamknęła część obiektu, w którym dochodziło do tego procederu.

 7. Podwyżki dla funkcjonariuszy służb i pracowników cywilnych

  Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.

 8. Dzielnicowy - policjant pierwszego kontaktu

  1 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się spotkanie komendantów miejskich i powiatowych woj. łódzkiego oraz kierowników rewirów dzielnicowych podczas, którego omówiono wszystkie aspekty wprowadzanych na bieżąco zmian w pracy dzielnicowych

 9. Dzielnicowi pracują w nowej formule

  Instytucja dzielnicowego, obok odtwarzania posterunków Policji oraz wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowi jeden z trzech najważniejszych elementów uspołeczniania pracy Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 10. Dla bezpieczeństwa pieszych

  8 lutego 2017 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie prowadzili koleją akcję pod nazwą „Niechronieni”. Takie działania mają na celu eliminowanie zagrożeń w ruchu drogowym oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, głównie pieszych. Podczas akcji mundurowi przyglądali się zachowaniom kierowców i pieszych. Reagowali wobec tych, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

linki

Tagi

narkotyki apele Święto Policji 2016 obywatelskie ujęcie dopalacze ŚDM bezpieczna droga do szkoły krdzież poszukiwania profilaktyka dzielnicowy konkurs konferencja naukowa kradzież samochodu wandal kradzież z włamaniem pobicie wakacje piknik policyjny kradzież z wlamniem wrd utonięcia odblaski zabójstwo kradzież rowerów pornografia policjant po służbie nietrzeźwi kradzież nietrzeźwy kierowca Policjanci uratowali oszustwo bezpieczne wakacje apel rozbój konsultacje społeczne wypadek śmiertelny zdarzenia drogowe krajowa mapa zagrożeń potrącenie rowerzysty KMZB psy służbowe nieletni świadkowie zdarzeń pies prędkość uszkodzenie mienia znicz kradzeż bezdomność