Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Ofiary zatrucia czadem

  Jedna osoba nie żyje, a siedem zostało hospitalizowanych na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Wszystko wskazuje, że przyczyną tragedii była niesprawna wentylacja.

 2. „BRD od urodzenia” w szpitalu

  „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym od urodzenia", z takim przesłaniem bełchatowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami piotrkowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Świętym Mikołajem odwiedzili dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie. Niecodzienna wizyta wywołała uśmiech na twarzach małych pacjentów i ich rodziców.

 3. Dwóch zatrzymanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

  Na wniosek policjantów i prokuratury sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 29-letniego mieszkańca Bełchatowa, który 5 grudnia 2017 roku dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. Również na 3 miesiące trafi do więzienia 28-letni mieszkaniec Szczercowa, podejrzany m.in. o groźby karalne z użyciem noża i bezprawne przetrzymywanie swojej konkubiny.

 4. Policjanci wręczali odblaski

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 6 grudnia 2017 roku policjanci w całej Polsce realizowali kolejne działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków 2017” zainicjowanego przez polską Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach

 5. Dzielnicowi wytropili sprawczynię znęcania się nad psem.

  42-letnia mieszkanka gminy Kleszczów usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Kobieta podejrzana jest o pozostawienie psa w lesie przywiązanego za obrożę do drzewa. W ustaleniu sprawcy pomogły informacje umieszczone na jednym z portali społecznościowych i rozpoznanie dzielnicowego wśród mieszkańców.

 6. Spotkanie mikołajkowe

  W sobotę 2 grudnia Zarząd terenowy NSZZ Policjantów zorganizował piknik mikołajkowy dla dzieci policjantów i pracowników bełchatowskiej komendy. Na najmłodszych czekały konkursy z nagrodami, tańce i oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zabawa spotkała się z ogromnym zadowoleniem, zarówno ze strony dzieci, jak i rodziców.

 7. Debata ewaluacyjna z seniorami

  W poniedziałek 11 grudnia 2017 roku w PGE Gigantach Mocy odbyła się debata ewaluacyjna będąca podsumowaniem realizacji wniosków zgłoszonych podczas debaty społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która została przeprowadzona w marcu 2017 roku.

 8. Zaginęła Julia Kieraś

  Bełchatowscy policjanci poszukują zaginionej Julii Joanny Kieraś. 16-latka ostatni raz widziana była w Bełchatowie.

 9. Policjanci wsparli "Szlachetną Paczkę"

  Policjanci, pracownicy cywilni bełchatowskiej komendy oraz IPA Region Bełchatów po raz kolejny dołączyli do grona darczyńców „Szlachetnej Paczki”. Do potrzebującej rodziny z terenu Bełchatowa trafiły meble, sprzęt AGD, ubrania, artykuły elektroniczne i słodycze.

 10. Policjant czujny po służbie

  Kierująca daewoo matizem wsiadła za kierownicę, mając 3,3 promila alkoholu w organizmie. Do jej zatrzymania przyczynił się bezpośrednio policjant z Kluk, który w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym autem zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie kierującej. Mieszkance Piotrkowa Tryb. grozi kara do dwóch lat więzienia.

linki

Tagi

apel nietrzeźwy kierowca Policjanci uratowali krajowa mapa zagrożeń nietrzeźwi konkurs kolizje oszustwo wrd utonięcia obywatelskie ujęcie bezdomność kradzeż rozbój dzielnicowy znicz kradzież ŚDM dopalacze pobicie uszkodzenie mienia piknik policyjny kradzież z włamaniem świadkowie zdarzeń profilkaktyka krdzież KMZB nietrzeźwy zdarzenia drogowe debata wypadek śmiertelny apele wakacje kradzież z wlamniem Święto Policji 2016 narkotyki bezpieczne wakacje konsultacje społeczne prewencja profilaktyka senior zabójstwo pornografia poszukiwania kradzież samochodu kręci mnie bezpieczeństwo areszt kradzież rowerów kradzież rozbójnicza prędkość