Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

AKTUALNOŚCI

Bannery

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Stop agresji drogowej

 

Najczęściej czytane

 1. Kurs samoobrony dla kobiet zakończony

  Kolejnych kilkadziesiąt mieszkanek powiatu bełchatowskiego ukończyło kurs samoobrony dla kobiet. W trosce o bezpieczeństwo Pań szkolenie zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Komenda Powiatowa Policji oraz Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

 2. Uczniowie z wizytą u policjantów

  Ostatni przedwakacyjny miesiąc liczne grupy uczniów wykorzystały na odwiedzenie bełchatowskich policjantów w ich siedzibie. Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

 3. Uprawiał konopie

  Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy we współpracy z kryminalnymi Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zatrzymali 42-latka, który w miejscu zamieszkania uprawiał konopie indyjskie. Na miejscu zabezpieczono 40 roślin w różnym stadium rozwoju. Za nielegalną uprawę marihuany grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 4. Dla niepełnosprawnych i seniorów

  W trosce o bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych i seniorów bełchatowscy policjanci prowadzą kampanię profilaktyczną instruując, jak uniknąć zagrożeń w Internecie i jak nie dać się oszukać.

 5. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 6. KOMUNIKAT – poszukiwani świadkowie wypadku

  Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 24 maja 2017 około godz. 07.40 na ul. Okrzei w rejonie bloku nr 6

 7. Boże ciało 2017

  Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Będą też zdecydowanie reagować na łamanie prawa. Z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów.

 8. Wręczali kamizelki odblaskowe w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  Niecodzienny patrol mogli spotkać szczercowianie 8 czerwca, w okolicach targowiska przy ul. Mickiewicza. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Kierownik Posterunku Policji w Szczercowie i Wójt Gminy Szczerców wręczali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe. W ten sposób włączyli się w ogólnopolską akcję bezpieczeństwa użytkowników dwóch kółek "Kręci mnie bezpieczeństwo".

 9. O bezpieczeństwo nad wodą.

  Bełchatowscy policjanci przed sezonem letnim prowadzą akcję profilaktyczną skierowaną do osób wypoczywających nad zbiornikami wodnymi.

 10. Przedwakacyjne spotkania w komendzie

  Jak co roku przed wakacjami funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odwiedzają kolejne szkoły. Tym razem policjanci gościli trzecio- i piątoklasistów z bełchatowskiej „1” i „12” oraz Szkoły Podstawowej w Szczercowie. Uczniowie mieli okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji i obejrzeć sprzęt oraz umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

linki

Tagi

krdzież dopalacze prędkość znicz konsultacje społeczne utonięcia konkurs pornografia pies kradzież samochodu wakacje Policjanci uratowali zabójstwo kradzież z włamaniem kradzeż krajowa mapa zagrożeń kradzież rowerów apel świadkowie zdarzeń nietrzeźwa matka poszukiwania profilaktyka kradzież z wlamniem pobicie KMZB uszkodzenie mienia nietrzeźwi potrącenie rowerzysty rozbój narkotyki nietrzeźwy kierowca bezpieczne wakacje kradzież poszukiwani oszustwo konferencja naukowa prewencja wypadek śmiertelny dzielnicowi ŚDM bezpieczna droga do szkoły piknik policyjny obywatelskie ujęcie Święto Policji 2016 nietrzeźwy zdarzenia drogowe apele wrd kręci mnie bezpieczeństwo dzielnicowy